Jak vybrat kuchyňskou linku

Kuchyňská linka je základem všeho dění takřka v každé domácnosti. Na trhu se setkáte s nespočtem typů kuchyní a také s různými zkratkami materiálů či odbornými výrazy, kterým nerozumíte. Tyto věci se Vám v následujících řádcích pokusíme objasnit a získat tak alespoň základní informace před koupí Vaší vysněné kuchyně.

Kuchyně na míru nebo kuchyně v typizované šířce?

Kuchyně na míru

Jistě si sníte o tom, jak by Vaše kuchyňská linka měla vypadat. Nicméně u kuchyní na míru je velmi důležité celý prostor důkladně zaměřit, vytvořit nákres a nejlépe také 3D vizualizaci, abyste měli dokonalou představu, jak bude kuchyně ve finále vypadat. Tyto služby bývají většinou finančně nákladné, ale pokud chcete opravdu poctivou kuchyni na dlouhá léta z kvalitních materiálů, určitě se tato investice vyplatí.

Kuchyně – vlastní sestavy

Pokud si chcete vybavit kuchyni vhodnou kuchyňskou linkou a Vaše finanční možnosti jsou omezené, je ideální volbou si poskládat kuchyni po skříňkách. Na výběr je spoustu designově a barevně rozličných kuchyní, které mají až 50 různých skříněk, které můžete různě kombinovat a umístit v libovolném pořadí. Takovéto poskládání kuchyně je možné například v e-shopu interion.cz.

Typizované sestavy

Jste-li nenároční a zkrátka chcete koupit novou kuchyni, která se bude hodit do Vašeho domu či bytu, je snadnou volbou zakoupit kuchyni v typizovaném rozměru. Takovéto kuchyně se vyrábějí standardně v šířkách 160, 180, 200, 220, 240 a 260 cm. Tyto kuchyně bývají dostupné v neomezených barevných variantách a provedeních a navíc jistě zaujmou svou nízkou pořizovací cenou.

Materiály

Jistě jste už někdy narazili na nějakou zkratku, o níž jste nevěděli, co znamená. Proto jsme pro Vás připravili krátké vysvětlení, z jakých materiálů se nejčastěji kuchyně vyrábějí a jaké mají zkratky:

Masív

Nejdražší varianta kuchyní se vyrábí převážně z měkkého smrkového nebo tvrdého dubového dřeva. Takovéto kuchyně jsou často opatřeny také pracovní deskou z masívu nebo kamene a jsou tedy cenově náročné.

DTD – dýhovaná dřevotříska

Jedná se o dřevotřísku, která je polepena dýhou a vytváří tak dojem skutečného masívu. Jedná se o základní materiál pro výrobu kuchyní.

LTD – laminovaná dřevotříska

Vůbec nejpoužívanější materiál na výrobu korpusů kuchyňského nábytku. Všechny plochy a hrany jsou laminovány vrstvou melaminové pryskyřice a dekoračního papíru. Díky moderním technologiím tak vypadá kuchyně v tomto provedení jako originál. Dýha navíc chrání dřevo před chemikáliemi a poškozením.

MDF – středně tvrdá dřevovláknitá deska

Předností tohoto materiálu je, že se vyrábí bez použití jakýchkoliv lepidel a lze též docílit krásného dřevěného vzhledu, ačkoliv je uměle vytvořený. Tento materiál je velmi kompaktní a dají se s ním například krásně tvarovat dvířka, což u materiálu DTD a LTD není možné – tam jsou dvířka vždy rovná.

 

Základní informace o kuchyních tedy již znáte, nicméně informací ke kuchyním a jejich příslušenstvím je mnoho. Jedná se například o pracovní desky, digestoře, sporáky, obkladová skla a podobně. Jak vybrat kuchyňskou linku Vám rádi poradí na e-shopu interion.cz.