Výběr matrace

Správná matrace je základem pro zdravý a pohodlný spánek. Při výběru vhodné matrace je nutné zohlednit všechny důležité faktory, zejména hmotnost, zdravotní stav páteře, případné alergie a podobně.

 

Matrace ze studené pěny

Studená pěna je materiál, který je charakteristický tím, že má větší póry, které zajistí dobrou prodyšnost a filtraci vzduchu. Studená pěna má výborné elastické vlastnosti a zabraňuje tak deformacím matrace. Studená pěna je někdy také kombinovaná s pěnou ´´línou´´ neboli paměťovou a je nazývána sendvičová. Takovéto matrace jsou vhodnější na lamelové rošty.

 

Matrace z líné (paměťové) pěny

Pokud máte problémy s bolestí zad, vyzkoušejte matraci z líné pěny, která se díky své otevřené buněčné struktuře a reakci na tělesné teplo dokonale přizpůsobí křivkám Vašeho těla a lépe rozloží tlak v kritických oblastech. Tyto matrace mývají vynikající ortopedické vlastnosti.

 

Matrace z PUR pěny

Polyuretanové (PUR) matrace jsou vlastně matrace molitanové. Jedná se většinou o cenově dostupnější matrace, které ovšem mají dobré vlastnosti, především pružnost. Vyrábějí se často v několika vrstvách a tím se liší jejich tvrdost.

 

Pokud máte vybranou matraci, další důležitou věcí pro zajištění dokonalého spánku je výběr roštu a postele. V tomto ohledu Vám rádi pomohou s výběrem na e-shopu interion.cz, kde také naleznete širokou nabídku matrací, postelí a roštů.