Dětské postele

Výběrem správné dětské postele zajistíte Vašemu dítěti klidný a především zdravý spánek. Jistě nejdůležitějším aspektem při výběru dětské postýlky bude její bezpečnost, kvalita použitých materiálů, ale v neposlední řadě také designové provedení.

 

Dětské postýlky s ohrádkou

Pro ty nejmenší děti jsou k dispozici postýlky s ohrádkou, které mají bezpečné ohlazené hrany a dítě je tak v bezpečí. Takové postele jsou většinou vybaveny roštem, který můžete nastavit v různých výškách. Při výběru je také dobré zvolit postýlky, které mají na horní hraně bezpečnostní potravinářský plast, který chrání postýlku před okusováním od Vašeho dítka, což je také velmi dobrý bezpečnostní prvek.

 

Jednoduché postýlky

Pro větší děti, které již spí ve svém pokoji, je na výběr ohromné množství postelí v nejrůznějších tvarech a barevných provedeních, včetně jejich oblíbených postaviček z filmů či seriálů. U těchto postelí je samozřejmě také ještě dbáno na věk dítěte a splňují tedy bezpečnostní normy. Při výběru postele je dobré také dokoupit vhodnou kvalitní matraci, případně pokud je matrace již součástí postele zjistit, z jakého materiálu je vyrobena.

 

Vyvýšené a poschoďové postele

Řešíte-li problém s více dětmi nebo nedostatkem prostoru, či jen chcete pro své dítko co nejvíc funkční postýlku, je vhodnou volbou vyvýšená nebo patrová postel. Takové postele jsou u dětí velmi oblíbené, jelikož slouží nejen ke spánku, ale také k hraní. U vyvýšených postelí navíc vzniká ceněný úložný prostor. Velmi oblíbeným řešením je také vyvýšená postel se zásuvkami, které jsou také někdy nahrazeny výsuvnou matrací pro další místo ke spánku.