Kam odložit svršky aneb výběr věšáku

Věšák by neměl chybět v žádné domácnosti, kanceláři ani restauraci. Vy nebo hosté vaší restaurace či kanceláře potřebují někam odložit své svršky a udělat si pohodlí. Věšáky se vyrábějí v nejrůznějších provedeních, čtěte tedy dále a dozvíte se více o typech věšáků.

 

Klasické stojací věšáky

Nejčastější využití stále mají klasické stojací věšáky, na které se snadno odloží věci a zároveň je můžete přizpůsobit celému interiéru díky různým materiálům a barvám.

Tyto věšáky se vyrábějí:

  • Kovové – celokovové věšáky jsou většinou pochromované a hodí se zejména do moderních interiérů díky svému designovému provedení.
  • Dřevěné – věšáky ze dřeva jsou vyráběny v klasických i netradičních provedeních a jsou mořeny do nespočtu barev.
  • Kov/dřevo – takové věšáky jsou většinou vyrobeny z kovu a dřevěné jsou pouze koncové části háčků na věšáku nebo spodní podstavce.

 

Nástěnné věšáky

Takové věšáky se stejné jako klasické věšáky vyrábějí nejčastěji dřevěné nebo kovové, případně v jejich kombinaci. Jejich výhodou je bezesporu kromě samotných háčků na zavěšení svršků také odkládací plocha na různé čepice či klobouky. Nástěnné věšáky navíc šetří místo, jelikož jsou umístěny přivrtáním na zeď a nikomu tak nezavázejí. Oceníte je tak především v menších bytech a interiérech.

Němý sluha (stojan na šaty)

Věšák/stojan na odkládání věcí se nazývá němý sluha. Oceníte jej především v ložnicích, jelikož na něj umístíte oblečení na věšácích a díky tomu, že se tyto věšáky vyrábějí většinou se dvěma tyčemi, ušetříte spoustu místa. Navíc je němý sluha opatřen kolečky pro snadné přemístění a nalezne tak využití nejenom v ložnici, ale také třeba v malých či studentských bytech nebo šatnách.

 

Předsíňové stěny

Velmi oblíbeným kusem nábytku v předsíních bytů bávají předsíňové stěny. Nejenom že jsou vybaveny věšákem na odložení svršků a kabátů, ale nabízejí také botník a úložné prostory. Disponují také zrcadlem a tak se před odchodem můžete pokochat pohledem na svůj nový kabát. Vyrábějí se ze dřeva a lze je barevně přizpůsobit interiéru, neboť se vyrábějí ve stejných barevných variantách jako skříně a ostatní nábytek do bytu.

 

Potřebujete-li koupit věšák do bytu, kanceláře nebo restaurace, v e-shopu interion.cz Vám s výběrem rádi pomohou. Pokud Vám tento článek objasnil vše, co jste potřebovali o věšácích vědět, tak už stačí jen vybrat ten správný a začít jej plnohodnotně využívat.