Obývací stěny

Téměř každému obývacímu pokoji dominuje obývací stěna, jejíž středem je v dnešní době především televizor. Obývacích stěn je na trhu neomezená škála v různých designových a barevných provedeních.  Stačí si tak pouze vybrat dle svého vkusu, případně vybavit celý obývací pokoj ve stejném barevném provedení a doplnit stěnu o další prvky, například konferenční stůl, vitrínu či komodu.

 

Materiály

Nejčastěji používaným materiálem při výrobě obývacích stěn je lamino (LTD), které sice není příliš odolné, ale zase je cenově dostupné a stěn z lamina je opravdu velmi široké spektrum.

Dále se stěny často vyrábějí ze středně tvrdé dřevovláknité desky (MDF), případně v jejich kombinaci s laminem. U Takovýchto stěn se často setkáme s dvířky v lesklém provedení, které jsou vhodné, zejména do moderních interiérů.

Již nepříliš často používaným materiálem pro obývací stěny je masív. Stěny z masivu jsou totiž robustní, těžké a nepříliš designově zajímavé, hodí se tak spíše na chaty či chalupy, kde masiv ladí s okolím a působí přirozeně. Další nevýhodou masivního nábytku je také cena a ne příliš široký výběr.

Rozměry a barevné provedení

Před koupí obývací stěny si nejdříve přeměřte prostor, kde bude obývací stěna stát a teprve poté vybírejte, vždy si raději ponechejte pár centimetrů k dobru, abyste poté nezjistili, že Vám například stěna zasahuje do dveří apod.

Dalším důležitou věcí před koupí obývací stěny je volba barevného provedení. Pokud máte například světlou podlahu, je vhodné vybrat stěnu tmavší a naopak. Je dobré mít nábytek kompletně ve stejném designovém a barevném provedení, aby vše ladilo. V dnešní době se již prodávají sektorové řady obsahující stěny, konferenční stolky, vitríny a komody i šatní skříně, aby veškerý nábytek obývacího pokoje byl v plném souladu.

 

LED osvětlení

K velké většině obývacích stěn se dá zakoupit LED osvětlení, povětšinou bílé nebo modré barvy, které v noci nádherně osvětlí skříňky či vitríny se sklem a vytvoří tak další zajímavý prvek ve vašem obýváku.

 

 

Hledáte obývací stěnu, vybavení obývacího pokoje nebo potřebujete poradit ohledně materiálu či provedení? Neváhejte kontaktovat e-shop interion.cz, kde Vám rádi s výběrem vhodného nábytku do obýváku pomohou a navíc si můžete prohlédnout i jiný nábytek či doplňky do bytu či na zahradu.